خدمات ما

سازه سبک فلزی با سقف LCP

سازه سبک فلزی با سقف LCP

سقف به عنوان مهمترین جزء ساختمان نقش اساسی در تحمل بارها داشته و از طرفی خود عامل افزایش وزن در ساختمان است. بنابر این هرچه بتوان سقف را سبکتر نمود وزن سازه کمتر شده و میزان مصالح مصرفی آن نیز کاهش می یابد. 

  سقف سبك مركب (Light Composite Panel) با نام اختصاری LCP سقف جدیدی است که بخوبی پاسخگوی نیازهای اصلی یک سیستم سازه ای می باشد. این سقف ترکیبی از فولاد و بتن سبک است که به صورت کاملا ً پیش ساخته در کارخانه تولید و پس از حمل به محل پروژه، با اتصالات جوشی و یا مکانیکی به تیرهای اصلی و یا فرعی سازه متصل می گردد. این سقف با وزنی در حدود 80 کیلوگرم بر مترمربع از مقاومت و عملکرد مناسبی برای تحمل بارهای وارده برخوردار است. LCP توسط مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مورد ارزیابی و تایید قرار گرفته است و با عنوان "سقف سبک مرکب" در اداره مالکیت صنعتی ایران بصورت یک اختراع جدید به ثبت رسیده است

مزایای این سازه عبارت است از :

۱- کاهش وزن سقف (وزن سقف تنها ۸۰ کیلو گرم در هر متر مربع)

۲-حذف کامل بتن ریزی
۳- حذف کامل آرماتور بندی
۴- افزایش ۱۰ برابری سرعت اجرا نسبت به عرشه فولادی (دک)
۵- کاهش ۲۰-۳۰ درصد وزن اسکلت
۶- کاهش ۴۰-۵۰ درصد حجم آرماتور و بتن فنداسیون
۷- کاهش ارتفاع سقف
۸- اجرای داکت تاسیسات بدون نیاز به هیلتی
۹- کاهش قابل ملاحظه ارتعاش نسبت به کامپوزیت و عرشه و…
۱۰- عایق قوی صوت و حرارت و کاهش قابل ملاحضه صدای کوبه ای نسبت به سایر سقف ها
۱۱- دارای تاییدیه از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن
۱۲- دارای تاییدیه از نظام مهندسی تهران و خراسان و..


اجرای دیوارهای فوق سبک

اجرای دیوارهای فوق سبک

اين ديوارها كه جنس آن از EPS (پلي استايرن انبساطي) با فرمت نسوز است ، شبكه اي از مفتول اهني به قطر mm 7/2 وبا چشمي 8*8 را به جهت استحكام هر چه بيشتر در درون خود پنهان دارد.

ديوار SLP در دو ضخامت 10 و 15 سانتيمتر و به ابعاد 3 و 6 متر مربع توليد ، و وزن هر متر مربع ان 6 تا 5/7 كيلو گرم با كليه متعلقات ميباشد، كه با محاسبات قبل از طراحي، صرفه جويي چشم گيري در بار اهن مصرفي ،اسكلت و پي سازه دارد.

نكته قابل توجه در مورد اين ديوار اينكه نياز به هيچ گونه ممصالحي از قبيل گچ ، سيمان و ...براي نصب ندارد و با 4 عددنبشي   گالوانيزه  از چهار طرف  و با ميخ و چاشني هيلتي  در زمان بسيار كوتاه نصب ميگردد.

لازم به ذكر است  كه اين ديوار با كليه متعلقات  از قبيل رابيتز ، نبشي ها، وساير لوازم مصرفي مورد نياز در يك پكيج كامل قابل ارائه به مشتريان عرضه ميگردد.

 

سازه ی سبک LSF

سازه ی سبک LSF

ساختمانهای قاب فولادی سبک Lightweight Steel Framing موسوم به (LSF)، به صورت خشک و به روش تولید صنعتی اجرا می‌شوند. قاب‌های فولادی سبک (LSF) که به وسیله نورد سرد تهیه می‌شود، یکی از انواع سیستم‌های ساختمانی مدرن می‌باشد که به وسیله این روش می‌توان ساختمان‌هایی را به صورت طبقات محدود (معمولاً تا ۵ طبقه) را اجرا کرد.[۱]

این اعضای ساختمانی از ورق‌های فولادی با مقاطع عمدتاً U,C و Z می‌باشد. این عناصر فلزی خود به عناصر سازه‌ای اعم از باربر و غیر باربر که وظیفه اصلی آن‌ها پایداری ساختمان است تقسیم می‌شوند. این سیستم با تکرار قطعات سبک در ساخت دیوارها و سقف‌ها و مانند ساختمان‌های چوبی اجرا می‌شود. اتصالات عمدتاً به صورت اتصالات پیچ و مهره است وجای قرارگیری پیچ‌ها به روش تولید صنعتی در کارخانه به دقت زیاد با مختصات دقیق و طبق طراحی انجام شده به وسیله دستگاه‌های مخصوص مشخص می‌شود. این سیستم یک سیستم سازه‌ای مستقل می‌باشد و برای پروژه‌های انبوه‌سازی، دفاتر و ساختمان‌های تجاری کوچک، ساختمان‌های چند طبقه، واحدهای صنعتی و سالن‌های ورزشی یک طبقه مناسب است. این سیستم قابل تلفیق با سیستم‌های سازه‌ای رایج را مانند بتنی یا فلزی را یه خوبی دارد و برای بالاتر بردن تعداد طبقات (بالاتر از ۵ طبقه) با استفاده از سیستم LSF از این سیستم‌های مختلط استفاده می‌شود. در ساخت و تولید این مقاطع به روش نورد سرد مطابق آیین‌نامه‌ها اشکال مختلف در ابعاد متفاوت با ضخامتی در حدود ۰٫۶ تا ۲٫۵ میلی‌متر از ورق‌های گالوانیزه نازک پدید می‌آید.